Gençlerin Buluşma Noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkçenin Evrimi :)

4 posters

Türkçenin Evrimi :) Empty Türkçenin Evrimi :)

Mesaj  _Rümeysa_ Ptsi Haz. 30, 2008 8:46 am

Ağlıyorum kahrımdan" dememiz için oldukça güzel bir konu olduğuna inanıyorum.Yorumlarınızı noksan bırakmayın olurmu.
İşte güzel Türkçe'min içinde olduğu durum;

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım..Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim,âdetâ vecde geldim.Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir
tebessümvardı..Üstümü başımı toparladım,kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım..Ne yapacağıma karar veremedim,heyecandan ayaklarım titredi.Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı..Üstüme çeki düzen verdim,kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım..Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim,heyecandan ayaklarım titredi.Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum,nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı..Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım..Fenâ hâlde kal geldi yâni..Ama bu iş bizi bozar dedim.Baktım o da bana bakıyor,bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum,artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni..Oğlum bu iş bizi kasar dedim,fenâ göçeriz dedim,enjoy durumları yâni..Ama concon muyum ki ben,baktım ki o da bana kesik..Sarıl oğlum dedim,bu manita senin..'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör,ben çok yâni öyle işte birden..Off,ay dont nov âbi yaa..Ama o da bana öyle baktı,if so âşık len bu manita..'Hay beybi..'"
_Rümeysa_
_Rümeysa_

Türkçenin Evrimi :) Empty Geri: Türkçenin Evrimi :)

Mesaj  Admin Salı Tem. 01, 2008 4:15 am

bu yazıyı biliyorum çok hoşuma gidiyor. dersanede ilk hızlandırmalarda okumuşlardı.

nese şöle bi baktığınızda işin kolayına kaçtığımız çok açık ve net.

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım..Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim,âdetâ vecde geldim.Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir
tebessümvardı..Üstümü başımı toparladım,kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör,ben çok yâni öyle işte birden..Off,ay dont nov âbi yaa..Ama o da bana öyle baktı,if so âşık len bu manita..'Hay beybi..'"

birinisi üç satır sonunusu 1 satırdan oluşuyor ya bn çok korkuyorummm gerçekten herkes böle mi konuşmaya başlayaak bakın arkadaşlar ne diem en azına bu forumda o da olmaı bu bölümde düzünce konuşalım. Wink
Admin
Admin
Admin

https://95model.yetkin-forum.com

Mesaj  fatma_207 Salı Tem. 01, 2008 4:36 am

gzl
fatma_207
fatma_207

Mesaj  _Rümeysa_ Salı Tem. 01, 2008 8:42 am

Geldiğimiz duruma cidden gülmek lazım
_Rümeysa_
_Rümeysa_

Mesaj  Admin Salı Tem. 01, 2008 2:53 pm

gülmek mi bne ağlamak lazım Sad
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Admin Çarş. Tem. 02, 2008 3:52 am

:ry
Admin
Admin
Admin

Mesaj  jekicen Çarş. Tem. 02, 2008 4:47 am

:ry :ry
jekicen
jekicen

- Similar topics